Vytvorenie stránky

Pri vytváraní web stránky, máte mnoho možnosti. Ani jeden spôsob však nie je najlepší. Vždy to záleží od stránky ktorú chcete vytvoriť a od Vašich požiadaviek. Podobne ako pri výbere auta nie je jedno najlepšie auto ale každému vyhovuje iné. Ak máte rodinu nekúpite si predsa dvojmiestne športiak a zas naopak, nemá zmysel kupovať si minivan ak v ňom plánujete jazdiť sám. Podobne si musíte ujasniť vaše požiadavky aj pri tvorbe webstránky.

WORDPRESS AKO UNIVERZÁLNY NÁSTROJ

Dá povedať, že WordPress je asi najuniverzálnejšie CMS a viete v ňom spraviť čokoľvek. Ak však viete že chcete kabriolet, nemá zmysel prerábať kombi na kabriolet a radšej si rovno kúpte ten kabriolet.

Pri tvorbe jednoduchého krabicového e-shopu Vám stačí použiť E-shop-rychle alebo Shoptet. Ponúkajú najčastejšie služby a funkcie ktoré používa väčšina eshopov. Ak však budete chcieť od Vášho e-shopu viac, začnú vznikať komplikácie, kde už si musíte sa každú ďalšiu funkciu doplatiť alebo ani nebude možná. Na WordPresse je dobré to, že možnosti sú takmer neobmedzené a má širokú základňu používateľov a teda takmer všetko čo chcete spraviť už niekto riešil a je na výber veľké množstvo programátorov. Nikdy s ním však nedosiahnete takú úroveň a rýchlosť ako pri e-shope na mieru. To je však už riešenie na najvyššiej úrovni a väčšinou sa Vám neoplatí toľko investovať ak nemáte fakt obrovský e-shop. Náklady sú už proste na úplne inej úrovni.

Ďalšie časté možnosti pre eshopy sú Magento a Prestashop. Magento sa oplatí hlavne pri viacjazyčnej stránke. Podporuje správu viacjazyčných stránok cez jednu administráciu, čo je asi jeho najväčšia prednosť. Magento a Prestashop však nie sú také rozšírené ako WordPress a riešenia sa preto hľadajú ťažšie a väčšinou sú spoplatnené. WordPress pri tom ponúka väčšinou možnosti zdarma.

WORDPRESS AKO NAJRÝCHLEJŠIE RIEŠENIE

WordPress bol pôvodne určený na blogy a to je aj to v čom najviac vyniká. Worpress sa však od svojho vzniku veľmi rozvinul a v súčasnosti sa dá povedať že je to aj najlepšie a hlavne najrýchlejšie riešenie na jednoduchú prezentačnú osobnú alebo firemnú web stránku.

CMS VS CODE

Samozrejme máte stále možnosť vytvárať stránku v čistom kóde a nepoužívať CMS. Môže to byť prehľadnejšie, rýchlejšie a menej náročne na hosting a údržbu ale nikdy nedosiahnete takú efektívnosť ako s použitím CMS. Vytvoriť takto stránku vám proste vždy bude trvať niekoľkonásobne dlhšie. Môžete samozrejme použiť aj hotové html šablóny a pri niektorých prípadoch Vám to možno bude stačiť ale väčšinou stále potrebujete niečo doprogramovať. V redakčných systémoch ako WordPress máte proste už nachystané takmer všetko čo budete pre stránku potrebovať a potrebujete to len poskladať a upraviť podľa potreby. Navyše ponúkajú množstvo ďalších doplnkov pre SEO, reklamy, rýchlosť stránky a podobne a to je asi aj najväčšia prednosť WordPressu a dôvod prečo sa stal tak populárny. Taktiež ponúka používateľské administratívne rozhranie a viete si tak texty na stránke upraviť aj bez znalosti programovania. Pri tom je tu ale stále aj možnosť si všetko doprogramovať pričom wordpress môžete používať ako framework, kde už máte nachystaných množstvo funkcií.

WORDPRESS je proste najpoužívanejšie CMS a je v ňom vytvorené najväčšie percento stránok na svete a ponúka najviac predpripravených pluginov a tém.

Pri tvorbe stránok vo WordPresse je najdôležitejšie vybrať si správnu tému. Najlepšie s automatickým demo importom, kde vám jedným kliknutím importuje na stránku obsah s krásnym dizajnom, ktorý stačí už len upraviť. Ak chcete začať s vytváraním webstránok WordPress je proste najjednoduchšia a najlepšia možnosť, kde jednoduchú stránku zvládne vytvoriť takmer každý, kto má na to chuť. Naučíte sa na ňom ako fungujú CMS a postupne môžete prejsť aj na iné, ktoré Vám bude vyhovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *